Hizmetlerimiz

AS Kimya kaliteden ödün vermeyen, müşteri memnuniyetine önem veren, tedarikçileriyle ve müşterileriyle uzun vadeli ilişkiler kurulmasını ön planda tutan anlayışıyla kimya sektöründe saygın firmalar arasında yer almaktadır.


DIŞ TİCARET 

İthalat: AS Kimya dünyanın farklı bölgelerinde yerleşik üretici firmalardan iç ve dış pazarlardaki müşterilerine katı ve sıvı ürünleri ambalajlı ve dökme olarak müşterilerinin isteği ve talebi doğrultusunda ithal edip stoklamaktadır. Çalıştığı tedarikçiler arasında Dünyanın sayılı kuruluşları BASF, Evonik Degussa, Prayon, Bayer, Lipmes, Sinochem, Mitsubishi, LG, Tata, Marun, Ambika-Keshav, Sabic yer almaktadır. Sürekli çalıştığı ürünler dışında müşterilerinin talepleri doğrultusunda spesifik malzemelerinde tedariğini yapmaktadır.

İhracat: AS Kimya, komşu ülkelerle başlayan ihracat faaliyetlerine, bugün Avrupa ve Asya kıtasındaki müşterilerine sürekli ihracat yaparak devam etmektedir. Yerli ürünlerin de ihracatını yapan firma, temsilcisi olduğu tedarikçilerin ürünlerini de transit ticaret yaparak müşterilerine ulaştırmaktadır. Marka değerini artıran firma bugün yaklaşık 50 ülkeyle işbirliği içerisinde yer almaktadır.

LOJİSTİK ve STOKLAMA

DEPOMUZ

3500 m2 alan üzerine kurulu olan depomuzda dökme ve ambalajlı ürünleri sınıflarına göre stoklamaktayız. Ayrıca yurt genelinde anlaşmalı olduğumuz liman ve antrepolarda stoklama yaparak, müşterilerimizin ani taleplerine cevap verebilmekteyiz.

SIVI ÜRÜNLERİN DEPOLANMASI

Depomuzda bulunan her biri 20 m3 kapasiteli 22 adet tank ile 440 m3’lük depolama hacmine sahibiz. Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda, sıvı ürünlerin sevkiyatını varilli, IBC’li, bidonlu olarak farklı ambalaj seçenekleriyle yapabilmekteyiz.

AMBALAJLI ÜRÜNLERİN DEPOLANMASI

Üretici firmalardan tedarik edilen torbalı ve fıçılı malzemelerin paletli olarak, raf sistemi ile depolanması gerçekleştirilip, satış ve lojistik departmanlarının koordineli çalışması ile müşterilerimize sevkiyatı gerçekleştirilmektedir.

SEVKİYAT

Dökme ve ambalajlı ürünler, Karayolu Genel Müdürlüğü Standartları’na uygun, taşıma yetki belgelerine sahip araçlarımız ve deneyimli personelimiz ile müşterilerimize ulaştırılmaktadır.

Vitrindeki Ürünler

 • Kalsiyum Hidroksit

  KALSİYUM HİDROKSİTKalsiyum hidroksit sönmemiş kirece su ilave edilmesiyle elde edilen kimyasal bileşiktir. Kristal beyaz renkli toz halde bulunur.

 • Baryum Klorür

  BARYUM KLORÜRBeyaz toz haldedir. Higroskopiktir. Baryum elementinin suda çözünebilen en önemli tuzlarındandır.

 • İzo Butanol

  İZO BUTANOL

  Alkol tipi yardımcı bir organik solventtir. Aromatik hidrokarbon solventlerle kombine edilerek; alkid-amino, akrilik amino sistemlerde ve nitroselüloz...

 • POLİ VİNİL ALKOL

  POLİ VİNİL ALKOLPolivinil alkol suda çözünür bir polimerdir. Bir polivinil esterinin (polivinil asetat) hidroliziyle hazırlanır.