MORFOLİN

MORFOLİNKimyasal Adı                    : Morpholine
Ambalaj Şekli                   : 200 Kg. varillerde
Kimyasal Formülü            : C4H9NO
Tanımı ve Kullanım Alanı :
Morfolin zayif bir baz olan bir sividir. Erime noktasi -5 °C, kaynama noktasi ise 129 °C'dir. yoğunlugu ise 0.999 g/mL'dir.

Higroskopik bir sivi olan morfolin su ile ve bircok organik cözücü ile karisabilir. Karakteristik bir amin kokusuna sahiptir.

Normal sartlarda oldukca kararli olan morfolin, asiri isitilmasi sonucu bozunarak, nitrojen oksit olustururken, kuvvetli yükseltgeyicilerle siddetli bir sekilde tepkimeye girerek alevlenir.

Oldukca kararli ve kullanisli bir moleküldür. resinler ve boyalar icin cözücü olarak kullanilir. alkil türevleri, poliüretan köpüklerinin üretiminde katalizor olarak kullanilir. Endüstride bircok daha kullanim alani vardir.

Vitrindeki Ürünler

 • Kalsiyum Hidroksit

  KALSİYUM HİDROKSİTKalsiyum hidroksit sönmemiş kirece su ilave edilmesiyle elde edilen kimyasal bileşiktir. Kristal beyaz renkli toz halde bulunur.

 • Baryum Klorür

  BARYUM KLORÜRBeyaz toz haldedir. Higroskopiktir. Baryum elementinin suda çözünebilen en önemli tuzlarındandır.

 • İzo Butanol

  İZO BUTANOL

  Alkol tipi yardımcı bir organik solventtir. Aromatik hidrokarbon solventlerle kombine edilerek; alkid-amino, akrilik amino sistemlerde ve nitroselüloz...

 • POLİ VİNİL ALKOL

  POLİ VİNİL ALKOLPolivinil alkol suda çözünür bir polimerdir. Bir polivinil esterinin (polivinil asetat) hidroliziyle hazırlanır.