KALSİYUM NİTRAT

KALSİYUM NİTRATGörünümü                         : Renksiz,
Kimyasal Adı                     : Nitric acid, calcium (II) salt; calcium II nitrate, tetrahydrate (1:2:4); Calcium Nitrate, 4-Hydrate; Calcium Dinitrate
Kimyasal Formülü             : Ca(NO3)2 4H2O
Ambalaj Şekli                    : Dökme, bidon, varil
Tanımı ve Kullanım Alanı :

Tarım bitkilerinde kalsiyum noksanlığının giderilmesi ve tedavisi amacıyla sulama sistemlerinde (özellikle damla sulama) ile direk toprak uygulaması şeklinde veya yapraktan uygulanabilir. Kalsiyum nitrat her çeşit sebze ve meyve de yapraktan ya da topraktan direkt uygulanabilir. %100 suda eridiği ve hiç kalıntı bırakmadığı için damla sulama borularında tıkanıklık yapmaz. 100 lt suya 1kg veya 2kg arası hasattan önce 1er hafta ara ile 3-5 defa uygulanır.

 

Vitrindeki Ürünler

 • Kalsiyum Hidroksit

  KALSİYUM HİDROKSİTKalsiyum hidroksit sönmemiş kirece su ilave edilmesiyle elde edilen kimyasal bileşiktir. Kristal beyaz renkli toz halde bulunur.

 • Baryum Klorür

  BARYUM KLORÜRBeyaz toz haldedir. Higroskopiktir. Baryum elementinin suda çözünebilen en önemli tuzlarındandır.

 • İzo Butanol

  İZO BUTANOL

  Alkol tipi yardımcı bir organik solventtir. Aromatik hidrokarbon solventlerle kombine edilerek; alkid-amino, akrilik amino sistemlerde ve nitroselüloz...

 • POLİ VİNİL ALKOL

  POLİ VİNİL ALKOLPolivinil alkol suda çözünür bir polimerdir. Bir polivinil esterinin (polivinil asetat) hidroliziyle hazırlanır.