H.E.D.P

HEDPGörünümü             : sıvı
Kimyasal adı         : 1-hidroksietiliden-1,1-difosfonik asit.
Kimyasal Formülü : C2H8O7P2
Ambalaj Şekli        : 50 kg. lık torbalarda.

Özellikleri ve kullanım alanları: Klorürleme ajanlarına ve oksidanlara karşı kararlıdır. Kolay dozajlama ve alkali formülasyonlarda (% 50 NaOH’ da bile) mükemmel stabilite gösterir. Stokiyometrik konsantrasyonlarda metal iyonlarının kontrolü ve kompleks oluşturma kabiliyeti vardır. Asılı katı parçacıklarının dağılmasını sağlar ve kristal büyümeyi modifiye eder. Ayrıca stokiyometrik durdurma konsantrasyonlarında tipik pulların (kabuk) çökmesinin önlenmesi özelliklerini gösterir. Su ile tamamen çözünür, genelde alkali ortamda mükemmel çözünürlük gösterir. Tekstilde metal iyonlarıyla karmaşık oluşturma kabiliyetinden, ağartma basamağında hidrojen peroksit ve klor varlığında stabilizasyon kabiliyetinden ve boyama basamağında dağıtıcı özelliğinden yararlanılmaktadır.

Yüzme havuzlarında klor direncini sağlar, leke ve kabukları ortadan kaldırma özellği gösterir (Kullanım düzeyi 1-15 ppm aktif madde); endüstriyel ve kurumsal uygulamalarda, durulama ve dezenfeksiyon solüsyonlarında kullanılır (tipik kullanım konsantrasyonları %1 aktif madde); endüstriyel su muamelesinde de pul önleme özelliğinden yararlanılmaktadır. Çamaşır suyu ve hipo içeren formüllerde stabilizör olarak kullanılır, yalnızca stabilizasyonu sağlamaz aynı zamanda ambalajların şişme problemlerini de önler.

 

Vitrindeki Ürünler

 • Kalsiyum Hidroksit

  KALSİYUM HİDROKSİTKalsiyum hidroksit sönmemiş kirece su ilave edilmesiyle elde edilen kimyasal bileşiktir. Kristal beyaz renkli toz halde bulunur.

 • Baryum Klorür

  BARYUM KLORÜRBeyaz toz haldedir. Higroskopiktir. Baryum elementinin suda çözünebilen en önemli tuzlarındandır.

 • İzo Butanol

  İZO BUTANOL

  Alkol tipi yardımcı bir organik solventtir. Aromatik hidrokarbon solventlerle kombine edilerek; alkid-amino, akrilik amino sistemlerde ve nitroselüloz...

 • POLİ VİNİL ALKOL

  POLİ VİNİL ALKOLPolivinil alkol suda çözünür bir polimerdir. Bir polivinil esterinin (polivinil asetat) hidroliziyle hazırlanır.