TETRA SODYUM PRO FOSFAT

TETRA SODYUM PRO FOSFATGörünümü             : Beyaz toz halindedir.
Kimyasal Adı         : TSPP, Tetrasodium diphosphate
Kimyasal Formülü : Na4O7P2
Ambalaj Şekli        : 25 kg. lık torbalarda.
Kullanım Alanları  :

TSPP, belirli bir asitlik düzeyini sürdürücü bir madde olarak, pH tamponu olarak kullanılır ve soya bazlı et alternatiflerinde bir hamur şartlandırıcı olarak kullanılır. Proteinlerin suya bağlanmasını destekler, soya partiküllerinin birlikte bağlanmasını destekler.

Aynı amaçla tavuk nuggetlarında ve ıstakoz ürünlerinde kullanılır. Bir emülsifiyerdir ve bir besin olarak fosfor kaynağıdır. Diş macunlarında tampon olarak, bir emülsifiyer olarak ve bir deterjan yardımcısı olarak kullanılır. Tükürükten Ca ve Mg iyonlarını uzaklaştırır bu yüzden diş üzerinde kalmazlar. Hazır pudinglerde bir kıvam vericidir.

Deterjanlarda su yumuşatıcısı olarak, yağları süspanse etmek için ve yıkamada çamaşırın üzerinde tekrar tortulaşmasını engellemek için bir emülsifiyer olarak kullanılır. Bir su yumuşatıcı olarak Mg ile birleşir. Bir deterjan katkısı olarak çözünmeyen bir köpük oluşturmak üzere kalsiyumla birleşen deterjan ve sabunların aktifliğini yeniler. TSPP; kalsiyumu ayırır, onun yerine deterjan ve sabunu reaktife eden sodyum geçer. Tekstilde inorganik bir stabilizör olarak kullanılır.

Tetra sodyum pro fosfatın stabilize edici etkisi öncelikli olarak radikallerle reaksiyona girmesi ve böylece renkli organik madde ile reaksiyon hızını azaltması şeklindedir. Radikal reaksiyonunu yavaşlatır ve böylece peroksitli ağartma çözeltilerinin sabit olmasını sağlar.

Vitrindeki Ürünler

 • Kalsiyum Hidroksit

  KALSİYUM HİDROKSİTKalsiyum hidroksit sönmemiş kirece su ilave edilmesiyle elde edilen kimyasal bileşiktir. Kristal beyaz renkli toz halde bulunur.

 • Baryum Klorür

  BARYUM KLORÜRBeyaz toz haldedir. Higroskopiktir. Baryum elementinin suda çözünebilen en önemli tuzlarındandır.

 • İzo Butanol

  İZO BUTANOL

  Alkol tipi yardımcı bir organik solventtir. Aromatik hidrokarbon solventlerle kombine edilerek; alkid-amino, akrilik amino sistemlerde ve nitroselüloz...

 • POLİ VİNİL ALKOL

  POLİ VİNİL ALKOLPolivinil alkol suda çözünür bir polimerdir. Bir polivinil esterinin (polivinil asetat) hidroliziyle hazırlanır.